Садок

Ямницький дошкільний навчальний заклад (дитячий садок) знаходиться за адресою:
вул. Лесі Українки 12-А
село Ямниця
Тисменицького району
Івано-Франківської області
Тел. 53-1-80
електронна адреса yamzi@mail.ru

Комунальна форма власності.
За типом –заклад загального розвитку, за видом – дитячий садок.

    Життя Ямницького дитячого садка розпочалося влітку 1986 році. Засновником закладу був Ямницький радгосп. Того часу у закладі функціонували 3 групи (ясельна, різновікова, старша,) в яких працювало 6 педагогічних працівників, виховувалось 70 дошкільнят.
   Керівником була Мизун Надія Казимирівна, з 1987 року – Іваночко Оксана Ярославівна, у 1990 – Шунтова Оксана Євгенівна. У 1991 році передано на баланс сільської ради.
   У зв’язку зі зниженням народжуваності садочок переданий реорганізований: з трьох груп на 2 (старшу та різновікову), але чисельність працівників та дітей зменшилась.

    З 2015 року управління закладом здійснює відділ освіти Тисменицької райдержадміністрації. Керівництво роботою дошкільного закладу здійснюється відповідно до Статуту Ямницького дошкільного навчального закладу та річного плану роботи.     Групи комплектуються залежно від умов роботи закладу та віковими ознаками.
    У дошкільному закладі функціонують 3 групи з денним режимом перебування дітей:
       - одна група молодшого віку
       - одна група молодшого віку
       - одна група середнього віку.
Кількість дітей станом на 15 травня 2016 року –100 дітей.
Кількість дітей станом на 01 лютого 2017року – 60 дітей.

    Зарахування дітей до дошкільного закладу здійснюється на підставі заяв батьків, медичної довідки про стан здоров'я дитини, свідоцтва про народження дитини.
    Звичайний день у дитсадку починається з 8-ої ранку, коли батьки приводять дітей. 0 8-45 проводиться ранкова гімнастика, о 9-00– сніданок. Через півгодини вихованці йдуть на заняття. Якщо дозволяє погода, з 11-ї до 12-ї діти з вихователями йдуть на прогулянку, якщо ні - влаштовують собі мультсеанс, рухливі, дидактичні, сюжетно-рольові, народні ігри. Далі по плану обід і денний сон. О пів на четверту діти прокидаються і виконують гігієнічну гімнастику, гімнастику пробудження. Перед походом додому проводиться ще одна прогулянка.
    Над створенням затишку та достойного виховання дітей працює компетентна команда на чолі з її завідувачем Шунтовою Оксаною Євгенівною (до речі Оксана Євгенівна на посаді завідувача 25 років ), це: вихователі Іваночко І.В, Сокира З.М, Іванишин В.В, Лаврів О.В, Тодось Н.В, музичний керівник Галярник О.Б, практичний психолог Іваночко І.В, помічники вихователів Савчак Г.Г, Деркач М.Я, Риснюк О.А, кухар Каляндрук Г.Т, завгосп Роман М.Я, двірник Волошин М.М, оператор по пранню білизни Дорошенко О.Т, головний бухгалтер Долчук М.Б.
    Протягом року педагоги працюють за програмою навчання і виховання дітей дошкільного віку «Українське дошкілля», програмою розвитку дитини «Соняшник» та впроваджують в практику роботи Базовий компонент дошкільної освіти, основні концепції національного виховання, Закон України „Про дошкільну освіту”, Положення „Про дошкільний навчальний заклад”. У роботі широко використовуються ідеї Софії Русової, Василя Сухомлинського, елементи програми „Дитина в довкіллі” Любомири Калуської, ТРВЗ (теорія розв’язання винахідницьких завдань). Також використовуються статті та розробки з фахових журналів. Навчально-виховний процес у дошкільному навчальному закладі здійснюється відповідно до Закону України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», оновленого Базового компоненту дошкільної освіти.
    Методична робота здійснюється згідно структури навчально-виховної та методичної роботи . В закладі протягом року проводяться педагогічні ради.
    Упродовж 2016 навчального року навчально-виховний процес ДНЗ був спрямований на вирішення головної методичної мети «Формування дитячої особистості, підготовка її до органічного входження до соціуму, природного і предметного довкілля через освоєння основних видів життєдіяльності.» У ДНЗ створені умови щодо підвищення самоосвіти педагогів. В роботі закладу систематично практикуються такі форми методичної роботи як педагогічні години, години роздумів та обговорення актуальних питань за статтями фахових видань, консультації з питань навчання та виховання дітей дошкільного віку. Практикуються і форми інтерактивної роботи з педагогами. Вихователі мають можливість обмінятися досвідом щодо використання надбань великих педагогів у роботі з дітьми дошкільного віку. Цьогоріч відбулася атестація педагогічних працівників закладу, на якій вихователі здобули нові кваліфікаційні рівні.
    Педагогічні працівники постійно відвідують семінари, методичні об’єднання відкриті заняття в дошкільних закладах району. Зокрема у листопаді 2016 року на базі нашого закладу був проведений семінар завідувачів Тисменицького району на тему «Перспективи розвитку дошкільного навчального закладу» , де були присутні і священник, і сільський голова. Задовільною була організована робота, спрямована на підвищення самоосвіти працівників. Велика увага приділялася підготовці дітей до школи. На належному рівні проводилась робота з батьками. На допомогу вихователям і дітям були закуплені зошити «Готуємось до школи без проблем». Батьки є активними учасниками освітньо-виховного процесу, беруть участь у святкових ранках, допомагають у господарській діяльності.
    У дошкільному закладі освіти педагоги велику увагу приділяють духовній культурі дошкільнят, тому на допомогу їм приходить місцеве духовенство і веде бесіди з дітьми. Цього року спільними зусиллями були відновлені Великодні забави, де велику участь взяли наші вихованці: біля церкви виводили гаївки.
    Цьогорічний травень був багатий на такі заходи: святкові ранки до дня Матері, підсумкові заняття, на яких були присутні батьки та вчителі Ямницької школи, відбувся випускний бал. Наш колектив намагається якісно підготувати дітей до навчання в школі. Зокрема у травні була проведена психологічна діагностика дітей старшої групи з метою виявлення готовності дошкільнят до шкільного навчання. В річному плані є розділ по наступності роботи ДНЗ і школи. Але ця робота потребує вдосконалення і постійної уваги.
    Важливим показником результативності роботи дошкільного закладу є успішність навчання вихованців у школі. Педагоги щорічно відслідковують рівень успішності навчання випускників у 1 класі. Взаємодія з сім'ями вихованців на протязі року є одним з пріоритетних напрямків діяльності закладу. Вона орієнтована на пошук таких форм і методів роботи, які дозволяють урахувати актуальні потреби батьків, сприяють формуванню активної батьківської позиції, участі батьків у управлінні закладом. Дошкільний заклад підтримує бажання батьків поповнювати знання, необхідні для виховання та оздоровлення дітей. Педагогічний колектив організовував для цього різні активні форм співпраці:
    Батьки активно приймали участь у святковому ранку «День Відкритих дверей», який проходив у серпні 2016 року, у заходах до Різдва, до дня Матері. Діти спільно з батьками висаджували дерева та кущі до дня Довкілля у квітні.

    У жовтні 2016 року відбулося святкування 30-річчя закладу.
    З нагоди 30-річного ювілею голова районної державної адміністрації Іван Семанюк та голова районної ради Роман Крутий привітали колектив та малечу Ямницького дошкільного навчального закладу «Зіронька». Також в гості до ювілярів завітали сільський голова села Ямниця Микола Зелінський, депутат обласної ради Роман Ткач, громадський активіст Романія Постолянюк, представники ПАТ «Івано-Франківськцемент» Василь Лютий, Микола Деркач та отець-декан Богдан Курилів. З побажаннями міцного здоров’я, наснаги та професійних успіхів усі гості дарували подарунки. Керівник закладу Оксана Шунтова висловила слова подяки місцевій та районній владі, а також голові правління ПАТ «Івано-Франківськцемент» Миколі Круцю, які завжди відгукуються на будь-яке прохання.На даний час у садочку виховується 100 дітей.
    Велика увага приділяється організації правильного харчування дітей раннього та дошкільного віку, забезпеченню асортиментів продуктів відповідно до перспективного меню, технології та якості приготування страв, організації харчування в групах. Дітям пропонується 3-х разове харчування, щодня ведеться аналіз харчування, а в кінці тижня проводиться корекція харчування з метою його покращення.
    Виконання натуральних норм харчування за 2015-2016 навчальний рік по всіх основних продуктах (м'ясо, масло, риба, овочі, соки, крупи, цукор) 85-90%. Вартість харчування становила 18 гривень. У закладі проводиться робота по оздоровленню дітей в літній оздоровчий період. Діти отримують посилене харчування шляхом збільшення норм харчування на 10% та вітамінами. Вводиться додатковий прийом їжі в 11.00 год. у вигляді фруктів, соків.
    Адміністрацією закладу, педагогічним та батьківським колективами проводиться систематична робота щодо поповнення матеріально-технічної бази ДНЗ. Покращилась та зміцніла матеріальна база дитячого садка. Протягом року зроблено капітальний ремонт у групах «Сонечко» та «Віночок», у адміністративно-господарському корпусі, на харчоблоці, на кухні, змінено фасад закладу. Придбано нові меблі (шафи, столи, меблі для кабінетів). Постійно оновлюється методична література, медикаменти, канцтовари, організовано річну підписку на фахові журнали. Влітку планується покращити розвивальне середовище надворі.

    Беручи до уваги грунтовний аналіз роботи ДНЗ за минулий навчальний рік, протягом 2016-2017 н.р. Ямницький ДНЗ «Зіронька» ставить перед собою наступні завдання:
       • Впроваджувати в практику роботи ДНЗ програму розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» та програму розвитку «Соняшник»
       • Створити у ДНЗ здоров’язберігаючу систему, через виховання у дітей та їх батьків емоційно-ціннісного ставлення до власного здоров’я, оптимальну організацію рухового режиму дошкільників.
       • Спрямувати педагогічну діяльність на роботу з соціалізації дітей через правову освіту, основи безпеки життєдіяльності.
       • Створити безпечні умови для формування всебічно розвиненої творчої особистості дитини.
       • Організувати гурткову роботу з образотворчої, театралізованої діяльності.
       • Створювати належні умови для реалізації завдань програм, організації освітньо-виховної роботи та підпорядковувати створений розвивальний простір інтересам дитини.
    Основна проблема, над якою працюватиме педагогічний колектив наступного навчального року – створення умов для патріотичного виховання дошкільнят.Фото: