ЗУСТРІЧ З АРХІТЕКТОРАМИ

На п’яту сесію Ямницької сільської ради об’єднаної територіальної громади сільський голова Роман Крутий запросив фахівців у галузі архітектури Тараса та Романа Суликів з архітектурного бюро Sulyk Architects для спільного з депутатами обговорення місця розташування майбутнього адміністративно-культурного центру громади. Для спорудження центру запропоновано дві окремі ділянки.

Перша, навпроти церкви Св. Миколая через дорогу, за пам’ятником провіднику ОУН «Сталі». Друга – на в’їзді в мікрорайон «Кампучія».

Експерти, проаналізувавши обидві ділянки, подали депутатам та представникам громадськості ОТГ проектні пропозиції, архітектурне бачення розміщення на них адміністративно-культурного центру громади.

Перша ділянка дещо обмежена забудовами по периметру, а масштаб будівлі, за втілення усіх вимог і потреб, буде велетенським і виглядатиме у кілька разів більшим за церковну споруду ще й буде максимально наближеним до дороги. Тому, архітектори пропонують зробити на цій площі скверик, паркову зону, громадський простір з фонтаном, лавочками, місцем для сцени і святкувань великих заходів у громаді. Мешканці зможуть відпочити, поспілкуватися, діти погратися навіть, після Богослужіння у храмі чи просто на вихідних.

Ділянка на в’їзді в мікрорайон «Кампучія» має більшу перспективу в архітектурному плані, має розвиток, майбутнє, може змінюватися, може розширюватися, за потреби. Там можна буде побудувати навіть басейн чи невеличкий спорткомплекс. Архітектурні рішення не матимуть обмежень простором.

 

Після обговорення на засіданні сесії, уточнено вимоги до самої споруди адміністративно-культурного центру. «Щойно буде готова презентація, архітектори готові представити її на громадських слуханнях», – каже сільський голова Роман Крутий. «Такі слухання планується провести ще до Великодніх свят. Дуже важливо почути думку мешканців, громадськості – вважає Роман Крутий – адже центр будуватиметься для людей і залишиться в громаді, він має бути зручним, комфортним і кожен має долучитися до його створення. Щоб було приємно кожній людині побачити, що її пропозиція врахована, втілена у життя в її рідній громаді».