ВШАНУВАННЯ ТАРАСА ГРИГОРОВИЧА ШЕВЧЕНКА В ЯМНИЦЬКІЙ ОТГ

     Щороку всі українці відзначають річницю від дня народження великого сина України, геніального поета і художника –  Тараса Григоровича Шевченка. Ми називаємо його ще апостолом правди і свободи, нескореним борцем за волю України.

     9 березня в актовій залі Ямницького НВК відбувся захід, присвячений 204-ій річниці від дня народження Т.Г. Шевченка у досить незвичному форматі: всі бажаючі могли прочитати будь-яку поезію Шевченка.  

     Благословив захід отець-декан Богдан Курилів. З вступним словом звернувся до присутніх депутат обласної ради, громадський діяч Роман Ткач. Він також організував виставку своєї приватної колекції портретів, погрудь Тараса Григоровича та “Кобзарів” різних років видань. Ведучою вечора була Романія Постолянюк. Цікаво, що наймолодшій учасниці заходу всього 5 рочків. Також вчителі Ямницького НВК прочитали “Заповіт” кількома мовами. Всі присутні отримали велике задоволення від невимушеної обстановки, в якій відбувалися читання.  

     11 березня в Сілецькому старостинському окрузі проведено віче, приурочене 204 річниці від дня народження Т.Г. Шевченка. На початку заходу о. Ярослав Рожак відслужив панахиду. Сільський голова Роман Крутий звернувся до громади і зазначив, що і сьогодні ті звертання до волелюбного народу, які звучали понад 150 років назад, стали надзвичайно актуальними для сучасної України, а Кобзар повинен бути  у кожній українській родині. Учні школи прочитали вірші поета та виконали “Заповіт”. Також віче відвідали в.о. старости с. Сілець Богдан Богач та депутат Михайло Юркевич.

     11 березня відбулася панахида і у Тязівському старостинському окрузі. Біля пам’ятника Тарасу Шевченку отець Дмитро Кубацький відслужив панахиду. На заході були присутніми сільський голова Роман Крутий, в.о. старости с.Тязів Василь Боднарчук та жителі села. Заступник директора школи Наталія Королевич зауважила:  “У нас створилося певне кліше, що Шевченко – це старший сивочолий чоловік, а цими роками слалася тенденція до осучаснення поета, щоб він став близьким кожному українцеві”. На сьогоднішній день Шевченко посідає друге місце в світі за кількістю встановлених йому пам’ятників та погрудь. На закінчення виступу вона прочитала уривок поеми  “Кавказ“, пророчі рядки якої є актуальними і сьогодні та є настановою для громади до об’єднання.

     11 березня в Павлівському старостинському окрузі відбулося святкове віче, присвячене 204-річниці від  дня народження Т. Г. Шевченка «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття». Отець Василь Сенько відправив урочисту панахиду, а учасники художньої самодіяльності подарували глядачам невмирущі Кобзареві акорди. Серця глядачів розчулили декламатори Христина Матіяш, Наталія Босаковська та Вікторія Попадинець. З привітальним словом про Кобзаря виступив в.о. старости Іван Вацеба. На віче були присутні депутати Ямницької ОТГ Іван Когуч та Олександра Боднар.