ПЕРШІ КРОКИ У МІЖНАРОДНІЙ СПІВПРАЦІ

     З 5 по 8 березня 2018 року делегація Ямницької сільської ради об’єднаної територіальної громади перебувала з офіційним візитом в ґміні Сьвйонткі Ольштинського повіту Вармінсько-Мазурського воєводства.

      Делегація була представлена сільським головою Ямницької ОТГ Романом Крутим, начальником відділу освіти Наталією Винник, завідуючою Ямницькою лікарською амбулаторією Мариною Островською і начальником відділу проектів та програм місцевого самоврядування Ярославом Татарином.

     Мета поїздки – підписання Угоди про співробітництво між ґміною Сьвйонткі (Республіка Польща) та Ямницькою сільською радою об’єднаної територіальної громади (Україна).

     Офіційний документ підписали війт ґміни Сьвйонткі – Славомир Ковальчик та сільський голова Ямницької об’єднаної територіальної громади – Роман Крутий.

     Після підписання Угоди, делегація з Ямниці ознайомилася з особливостями самоврядування в ґміні, культурними та історичними надбаннями.

     Представники нашої громади відвідали будинок культури, бібліотеку, початкову школу, гімназію, дитячий садочок, комунальне господарство, пожежну частину, адміністративну будівлю в Сьвйонтках.

       Також мали змогу відвідати екосадибу «Квасне Ябко» та ознайомитися з особливостями функціонування підприємництва в ґміні.

      В рамках запланованих зустрічей делегація побувала в Медичному реабілітаційному центрі (м.Горово Ілавецьке) та медичну амбулаторію (с.Сьвйонткі).


      Досить неочікуваним і приємним для делегації став офіційний візит до віце-маршалка Вармінсько-Мазурського воєводства – п.Мирона Сича і розмова на чистій українській мові.

      Віце-маршалек розповів про історичний аспект воєводства, особливості соціального та культурного розвитку території і особливо відзначив та подякував за підписання Угоди про співробітництво між польською та українською громадами. Цей крок в історії матиме позитивний результат для обох.

  

     Завершальним акордом перебування став візит до Ліцею та гімназії з українською мовою навчання в м.Горово Ілавецьке.

      Її функціонування – це приклад толерантного та адекватного відношення до української меншини зокрема.

 


     Українська делегація вдячна владі ґміни Сьвйонткі за теплий прийом і сподівається, що результати співпраці будуть не тільки на папері, а матимуть видимий матеріальний ефект.

     В найближчих планах є написання спільного проекту до Польсько-української ради молодіжного обміну.