Свято єднання громади

22 Серпня, 2017

Дружньо і гамірно мальовнича Ямниця зустріла 573-річницю від часу першої писемної згадки про населений пункт, що в усі роки свого існування та й тепер відзначається високим національним духом та патріотизмом. Знаково, що на урочистість було запрошено гостей з Павлівки, Сільця, Тязева та інших громад, адже незабаром ці населені пункти стануть однією цілісною родиною, серце якої буде битися у Ямниці.

Вже другий рік поспіль, після тривалої перерви Ямниця відновлює традицію святкування Дня села у першу неділю серпня. Ініціаторами та організаторами такого масштабного дійства стали виконавчий комітет сільської ради, депутатський корпус під керівництвом сільського голови Миколи Зелінського та місцевий Будинок культури директором якого є Євген Галька.

Розпочалося свято з ранкової молитви на Божественній літургії у храмі святого Миколая та пам’ятника «Борцям за волю України», яку відслужив місцевий парох Богдан Курилів.

Після обіду урочисте дійство завирувало у центральній частині села. Програма святкування була створена так, щоб односельчани мали змогу побувати на усіх запланованих дійствах. Першими учасниками святкування стали наймолодші ямничани, які взяли участь у конкурсі «Малюнок на асфальті». Проводив його учитель образотворчого мистецтва Анатолій Лесів. Буквально за пів години на доріжках тендітні дитячі пальчики за допомогою кольорової крейди створили зображення природи і тварин, батьків, місцевого храму та навіть сільської ради. Кожний без винятку юний художник отримав подарунок з рук сільського голови Миколи Зелінського.

У фойє школи була організована виставка-ярмарок місцевих умільців. До облаштування та організації такої виставки найбільше доклалися педагоги та завідуюча сільської бібліотекою Ганна Суп. Експонати виставки були різноманітні і різножанрові. Кожен витвір приваблював своєю самобутньою неповторністю, оживав українськими мотивами: калиною, волошками. Можна було відчути, як буяє літо на рушниках, квітує весна на серветках. У кожну роботу умільці вкладали душу, кожна річ створена з любов’ю, саме тому вироби випромінювали позитивну енергетику добра і домашнього затишку. Сотні людей були вражені вишивками Оксани Катамай, Марії Пташник, Віталії Зуб’як, Андрія Малика, Наталії Северди, різьбою Ігоря Каляндрука, рукодільними роботами Лесі Мельник та Лесі Федорак, художніми картинами поважного Івана Криворука. Окрема виставку-стенд сільського господарських продуктів вирощених власними руками організували члени місцевого клубу «Сільський господар» який очолює Антон Іваночко.

В той час як у приміщенні школи проходило відкриття виставки, на місцевому стадіоні розгорталися спортивні забави, які проводив учитель фізкультури Ігор Презлята: піднімання гантель, перетягування каната, стрибки із скакалкою, перегони на ходулях та багато інших. Переможцям дісталися гідні призи, скажімо найсильнішим канатоборцям – ящик пива.

Феєричним та насиченим вийшов святковий концерт ведучим якого був Ярослав Колобанько. Першими зі святом громаду привітав голова села Микола Зелінський та парох Богдан Курилів. Розпочався концерт із виступу місцевих ямницьких талантів який мав назву «Твої таланти, Ямнице». Зі сцени перед своїми односельчанами натхненно читали власні вірші Роксолана Гасяк, Тарас Легінь, сольні пісні та музичні композиції виконували Анастасія Боднарчук, Роксолана Гасяк, Дарія Димашок, Тетяна Деркач, Тетяна Юрків та інші. У ході концерту Ярослав Колобанько та Микола Зелінський відзначали подарунками найстаршу та наймолодшу подружні пари, наймолодшого та найстарших мешканців села. Опісля розпочали свої виступи гості свята – творчі колективи сусідніх Павлівки, Клузева, Сільця, Майдану. Між виступами лунали щирі привітання ямницькій громаді від голови та заступника Тисменицької РДА Романа Крутого та Степана Мандибура, сільських голів сіл Клузева Марії Іваницької, Павлівки Івана Вацеби, Тязева Василя Боднарчука, Сільця Богдана Богача.

Наостанок на сцену вийшов рок-гурт «Цвіт Кульбаби». Учасники гурту створили музично-інтерактивну атмосферу, долучаючи присутніх до співу. Артисти подарували ямничанам низку хітів і презентували кілька нових. Глядачі – від малого до великого – танцювали, співали разом з артистами.

Дякуємо всім! Всім, хто був небайдужий до свята, хто прийшов підтримати організаторів та виступаючих, які вклали в цю небуденну подію Ямниці часточку своєї душі.

Фотозвіт: